Вітаємо

Про Нас

Проживання

Інформація

Контакти

приватна садиба

097 603 82 01 | 093 727 79 51

Плав'яночка

Хай - Плай

Коли вперше чуєш назву селища Плав'є виникає відчуття, що мова йде про французьку провінцію.Однак карта скеровує в Прикарпаття і виявляється, що у місцевій мові село іменують Плав'є, раніше Сплаве - можливо колись тутешніми річками сплавляли ліс у низину.

 

Відоме традиційне прикарпатське село тим, що знаходиться у двох хвилинах ходьби від гори Плай, де буквально за пару останніх років збудували новий гірськолижний комплекс з однойменною назвою. Зараз курорт знаходиться на стадії розвитку, але коли всі плани втіляться в життя, перетвориться на зубатого конкурента невиправдано дорогого «Буковелю». А поки, «Плай» - ідеальне і відносно недороге місце для спраглих вирватися з полону цивілізації, вдихнути цілюще гірське повітря, відчути на смак і слух місцевий колорит, покататися на ще не критично багатолюдних трасах, піднятися в гору на нових чотирикрісельний підйомниках і пожити у маленькому дерев'янному готелі у господарів з ще незабетонованим цивілізацією серцем.

 

    У розпорядженні туристів шість різнорівневих трас довжиною до 1200 м. із перепадом висот до 260 м. З пологого викочування відкривається дивовижний краєвид на сусідні гори, якщо, звичайно,туман не перекриє видимість. По краях трас - класичні вічнозелені ялини, поширюють свій смолистий приємний аромат. Сніг на Плаю лежить практично завжди, навіть коли його немає в сусідньому Славську. За спуском грамотно доглядають завдяки достатній кількості сучасних ратраків, а для підтримки малосніжних ділянок в робочому стані тут запаслися десятком снігових гармат. У нижній частині схилу працює 350-метровий бебі ліфт, де малеча щосили репетирує основи лижної майстерності. Основна маса дорослих трас - середньої складності. Бугельний підйомник (10 грн. За 1 підйом) везе до середини гори, а вже на самий верх належить добиратися на одному з двох німецьких чотиримісних крісельних підйомників Доппельмайер (20 грн. За 1 підйом або 250 грн. За безлімітний абонемент на 1 день, що діє також на бугельному підйомнику). На вершині першого підйомника гостей приймає ресторан «Верховина», хоча чергу з підносами робить заклад більше схожим на громадське харчування. Зате цілком пристойні порції страв карпатської кухні обходяться в межах 30 грн. Гранчаста склянка глінтвейну всього за 10 грн. відмінно зігріває і надихає на спуск. Але краще не захоплюватися - верхня ділянка центральної траси (тієї яка біля ресторану) досить крута і вимагає певної підготовки. Тому невдахи - сміливці спускаються вниз вже з поламаними кінцівками на рятувальному снігоході.

   Для новачків на Плаю є всі умови. Взявши напрокат лижі або сноуборд (80 грн. / год і паспорт у заставу) бажано подумати і про інструктора (ще 80 грн. в годину), хоча чекати від нього чогось більшого, ніж супровід в комплексі з базовими ми рекомендаціями не доводиться - як і всі, він працює на час, а не на результат.

   Кількість людей на спуску величина непередбачувана: буває багато, буває мало-від погоди це не залежить. У разі напливу черга на бугель тягнеться вздовж медпункту, прокату, зберігання та іноді доходить навіть до кас. Черга за квитками займає звичайно не більше 5 хвилин, практично стільки ж доведеться чекати «кріселку». Внизу можна зганяти в «Бістро» на перекус, а потім заглянути в місцевий краєзнавчий музей. Скоро відкриють спа центр. Впоратися з усіма лижними і навкололижнимі розвагами рекомендується до 17:00. нічного катання на Плаю немає.

 

   Автомобілісту:

   Їхати трасою Київ-Чоп до с. Плав'є. У 150 м від підйомників знаходиться велика автомобільна стоянка, але бажано приїжджати до 10 ранку, пізніше місць може не бути.

Заправка "Лукойл" в с. Козьова, що приблизно в 8 км від комплексу.

 

   Як добратись:

    Розташований курорт у підніжжя гірського масиву полонини Плай у Сколівському районі Львівської області, біля села Плав'є, відразу за селом Тухолька. Відстань від Плая до Ужгорода - 82 км, до Івано-Франківська - 104 км. до Києва - 568 км.

Найзручніше їхати на поїзді до ст. Сколе, Далі на маршрутному таксі до гірськолижного комплексу «Плай». Або поїздом до Львова, звідки до с. Плав'є їде прямий автобус.

 

   На відстані 47 км від Плая знаходиться найвідоміший в Україні водоспад Шипот.

Плай сусідить з курортами: Славське (в 11 км), Захар Беркут (у 17,9 км). Верхній Студений (в 25,7 км), Воловець (в 37,4 км). Подобовець (у 43,2 км). Пилипець (в 46,4 км).

 

   Житло:

    У селищі легко знайти житло у місцевих, причому на будь-який смак - від примітивного до дуже пристойного дерев'яного готелю сімейного типу. Розкид цін від 200 - 250 грн. за людину на добу (дод. інформація за тел. (097) 603-82-01).Щодо харчування краще домовитися з господарями, у яких квартируєте, оскільки магазинів мало, працюють вони недовго і вибір продуктів мізерний.

   До послуг тих, хто готовий платити більше, є два туристичні готелі на 120 чоловік. Майбутнє у "Плая" досить перспективне - будується готельний комплекс еліт класу, на ще поки пустельних просторах всього через кілька років розкинеться котеджне містечко. Обіцяють створити повноцінну інфраструктуру розваг з кінними й велосипедними маршрутами, дорогами для квадро-циклів. А поки до реалізації цих глобалістських планів ще є час і місцевий уклад життя та традиції не перетворилися на показуху для туристів, обов'язково варто побувати в чарівному прикарпатському селі з промовистою назвою Плав'є.